Vajnory na umeleckom projekte Party v 21. storočí

Od: redakcia
March 14, 2023
Vajnory na umeleckom projekte Party v 21. storočí

V bratislavskom nákupnom centre Central sa v mesiac marec nachádza výstava "Party v 21. storočí". Môžete na nej vidieť tradičné slovenské party spracované v 54 nádherných umeleckých obrazoch, ako aj 10 figurín odetých do sviatočných ľudových odevov, doplnených originálnymi partami a vencami. Na výstave samozrejme nechýbajú ani Vajnory - sú prezentované na krásnom umeleckom obraze ako aj na figuríne v ľudovom odeve.

Central

"Organizátori zozbierali tieto party ako súčasti ľudových odevov z celého Slovenska a to, čo som videl je naozaj obdivuhodné. Cieľom je priblížiť naše tradície takouto modernou formou aj mladej generácií. Som rád, že naša dedina v meste a jej tradície sú propagované aj takýmto spôsobom. Určite sa na akciu choďte pozrieť", povedal pre Vajnorské novinky starosta Vajnor Michal Vlček.

Ak výstavu navštívite, fotografie z výstavy, ktoré zazdieľate na sociálnych sieťach môžete označiť aj hashtagom #vajnoryparty21. Tie najkrajšie z vašich fotiek zverejníme aj v aprílovom vydaní Vajnorských noviniek.