Aktuality

Zákaz parkovania na chodníkoch – otázky a odpovede

Od 1. októbra 2023 bude na základe novely cestného zákona zakázané parkovanie na chodníkoch. V tejto súvislosti sa na nás obraciate s viacerými otázkami o tom, ako to bude s parkovaním na miestnych komunikáciách v Mestskej časti Bratislava – Vajnory.
 • Aktuality

Prirodzená klimatizácia v sídlach

Chladiaci efekt vegetácie je nielen pocitovou, ale aj vedeckou realitou.
 • Aktuality

V piatok a sobotu sa uskutočnia veľkolepé Dni Vajnor

Prvý raz Vajnory organizujú takto tradičné letné podujatia hody a dožinky v rámci jednej veľkej akcie, čím nadobudnú výnimočný charakter.
 • Aktuality

Odkaz SNP je stále aktuálny

Zástupcovia miestneho úradu a Senior klub Vajnory si pripomenuli 79. výročie Slovenského národného povstania položením kytice kvetov pred pamätník na Osloboditeľskej ulici.
 • Aktuality

Doprava počas festivalu Lovestream

V súvislosti s hudobným festivalom Lovestream, ktorý sa koná tento víkend si dovolíme upozorniť na dopravné obmedzenia počas víkendu.
 • Aktuality

Obmedzenie kamiónovej dopravy na Príjazdnej ulici

Nákladná doprava prechádzajúca cez Vajnory a jej bezohľadní vodiči často spôsobujú nebezpečné situácie. Preto sa Mestská časť Bratislava - Vajnory snaží o jej obmedzenie viacerými spôsobmi. Napríklad zapojením mestskej a štátnej polície pri vážení kamiónov
 • Aktuality

Koho fotografiu chce mať DJ Hardwell počas Lovestreamu vo svojej šatni?

Lovestream festival v bratislavských Vajnoroch, na ktorom vystúpia také hviezdy ako Imagine Dragons, The Killers, Martin Garrix, Alvaro Soler a mnohí ďalší sa nezadržateľne blíži.
 • Aktuality

Z vín v parku sa stalo obľúbené a vyhľadávané podujatie

Aj tento ročník ukázal, že za posledné tri roky sa z akcie stalo obľúbené a vyhľadávané podujatie, ktoré navštevujú stovky ľudí, nielen obyvatelia mestskej časti ale aj návštevníci milovníci vína zo širokého okolia.
 • Aktuality

Via Vitis - Vajnorský vinohradnícky spolok sa uchádza o priazeň v rámci grantovej výzvy

Vytvorenie školskej vinice a ovocného sadu v areáli Základnej školy vo Vajnoroch pomôže v mladých ľuďoch zapáliť lásku pre pestovanie hrozna a ovocia a tak vychovať nástupcov, ktorí budú pokračovať v projekte na revitalizáciu zanedbaných vinohradov.
 • Aktuality

AED prístroj- defibrilátor - je umiestnený aj v centre Vajnor

Defibrilátor je veľmi užitočný prístroj, jeho použitie môže zvýšiť šancu prežitia pacienta a zmierniť možné následky po poškodení srdcového tkaniva.
 • Aktuality

Druhé pokračovanie univerzity tretieho veku vo Vajnoroch má za sebou prvý ročník v akademickom roku 2022/2023

Poďakovanie patrí vedúcej študijnej skupiny a zároveň aj vicestarostke Vajnor Ing. Soni Molnárovej, ktorá je nielen líderkou skupiny, ale aj pevným mostom komunikácie a priateľstva medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Vajnormi v prospech senior
 • Aktuality

Štyri tipy na výlety v Malých Karpatoch a ich okolí z Vajnor s použitím verejnej dopravy

Prinášame tipy na letnú pešiu turistiku a cykloturistiku pre Vajnorákov. Zmeriavame sa na lokality, ktoré sú dostupné buď priamo z Vajnor alebo s použitím verejnej dopravy – vlaku či MHD.
 • Aktuality