Predstavujeme vajnorských poslancov: Martina Reháková

Od: redakcia
February 28, 2023
Predstavujeme vajnorských poslancov: Martina Reháková

Novozvolené poslankyne a poslancov Miestneho zastupiteľstva mestskej časti Bratislava – Vajnory sme požiadali o vyjadrenie k tomu, čo pre nich znamenajú Vajnory, ako aj o plánoch do budúceho volebného obdobia. Poslankyne a poslancov budeme predstavovať postupne v abecednom poradí.

1. Predstavenie sa poslanca, niekoľko slov o sebe

2. Čo pre Vás znamenajú Vajnory?

3. Aké sú Vaše priority v novom volebnom období?

Ad 1. Ďakujem za príležitosť a prejavenú dôveru. Som rodáčka z Dubnice nad Váhom. Vo Vajnoroch žijem 16 rokov a za ten čas môžem povedať, že Vajnory sa stali mojím domovom. Spolu s manželom vychovávame 2 deti, 19 r. syna Tomáša a 15 r. dcéru Dianu. Mám vyštudovanú Strednú zdravotnú školu v Trenčíne a Vysokú školu pedagogickú v Trnave. Svoje profesionálne poslanie som našla v zdravotníctve. Pred materskou dovolenkou som pracovala ako zdravotná sestra, operačná sestra v NsP Trenčín. Po vydaji som sa presťahovala do Vajnor, kvôli manželovej práci v Bratislave. Od roku 2011, po materskej dovolenke, tu pracujem ako zdravotná sestra v ambulantnej sfére. Som energická, komunikatívna, mám rada ľudí a verím, že moja energia smeruje k ľuďom, ktorí ma potrebujú.

Ad 2. Spolu s manželom sme rodákmi z Dubnice nad Váhom. Po presťahovaní do Vajnor sme si veľmi rýchlo uvedomili, že sa tu chceme natrvalo usadiť a vychovávať naše deti. Vajnory predstavujú pre nás miesto, kde sa cítime bezpečne. Je tu sociálna vybavenosť, kultúrne, športové vyžitie, tradície, zdravotné zariadenie, cyklotrasy a mnoho iného. Sme „dedina v meste“ , čo nám iné mestské časti môžu len závidieť. Mám rada ľudí, prácu ktorú vykonávam, a celkovo život vo Vajnoroch. Sme šťastní, že tu žijeme.

Ad 3. Jednou z priorít je meniť veci k lepšiemu. Som žena, matka pripravená na nové výzvy, ktoré sú predo mnou, odhodlaná pomáhať v zdravotnej a sociálnej oblasti. Čaká nás neľahká doba. Už koronavírusová kríza zasiahla tých najzraniteľnejších. Aj preto som rada, že sa podarilo z eurofondov získať prostriedky na výstavbu domu seniorov. Chcem sa aktívne zapájať do vecí sociálnych, verejno-prospešných, spoločenských akcií a v neposlednom rade nesmieme zabúdať na našu mládež. Je veľa plánov pred nami a dúfam, že sa podaria naplniť. Som zdravotník, energiu venujem ľuďom, ktorí ma potrebujú a môžu sa kedykoľvek na mňa obrátiť.