január - február 2023

január - február 2023

Študenti STU prezentovali práce o územnom rozvoji Vajnor

Rozhovor s Mikulášom Sivým, umeleckým vedúcim Lúčnice

Po dvoch rokoch bol vo Vajnoroch reprezentačný ples

Mikuláš Sivý: Na vajnorskom tanečnom tábore s Lúčnicou si pripravujeme tanečníkov i divákov

Dom kultúry Vajnory je známy nielen v tejto mestskej časti Bratislavy, ale dnes už aj na celom Slovensku vďaka rôznorodosti realizovaných podujatí. Dôležitou osobou v tejto činnosti je Mikuláš Sivý, zodpovedný za jeho náplň a obsah činnosti.
 • Rozhovory

Aktívne zapájame mládež do života vo Vajnoroch

Našu mládež plánujeme aktívne zapájať do kultúrnych akcií, vytvoriť jej priestor pre návrhy na zlepšenie, aby vzniklo niečo nové, čo by vhodne doplnilo koncept našich kultúrno-spoločenských akcií.
 • Aktuality

CrossFit - nekonečne variabilný, funkčný tréning

CrossFit je koncept nekonečne variabilného, funkčného tréningu vykonávaného v relatívne vysokej intenzite.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Katarína Pokrivčáková

Vajnory sú mojím domovom. Je to miesto, kde žili moji predkovia, v ktorom žije moja rodina a moji priatelia a veľa milých a pracovitých ľudí. Vajnory majú svoje čaro a krásu. Nádhernú, jedinečnú a bohatú kultúru.
 • Vajnorský život

Slávnosť uvítania detí do života

Aj v našich vajnorských rodinách sa už niekoľko mesiacov rozlieha nový detský smiech i plač. Postarali sa o to najmladší členovia rodín, ktorých sme slávnostne privítali do veľkej rodiny Vajnorákov.
 • Vajnorský život

Od oberačky po nové víno

"Adoptujte" si vinohrad alebo dajte ten svoj do adopcie, aby prežil. Pomôžte pri jednorazových brigádach či iným spôsobom.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Martina Reháková

Jednou z priorít je meniť veci k lepšiemu. Som žena, matka pripravená na nové výzvy, ktoré sú predo mnou, odhodlaná pomáhať v zdravotnej a sociálnej oblasti.
 • Vajnorský život

Potulky Bratislavou

Niekedy sa veru aj rad pred tým naším stánkom vytvoril. Vo vzduchu rozvoniaval vianočný punč či varené vínko. Aj u nás sa dalo niečo drobné pod zub zohnať, ale prečo by sme ponúkali to, čo ostatní?
 • Vajnorský život

Veselica uzavrela fašiangové obdobie

Aj toto podujatie je dôkazom toho, že vajnorské fašiangové obdobie sa v tomto roku skutočne vydarilo.
 • Aktuality

Začíname s Vajnorským podcastom

V online vydaní Vajnorských noviniek a ďalších internetových platformách pribudol vo februári Vajnorský podcast. Budeme ho prinášať každý mesiac a hovoriť o aktuálnych témach.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sa uskutočnil reprezentačný ples

Reprezentačný ples Mestskej časti Bratislava-Vajnory je jednou z nezabudnuteľných udalostí roku. Tento rok by oslávil 20 rokov od jeho prvého ročníka.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch odstraňovali nelegálne skládky

Tento týždeň pracovníci hospodárskej správy miestneho úradu pristúpili k likvidácii nelegálnych skládok komunálneho odpadu, ktoré sa nachádzali v lokalite Rybničná - Na pántoch.
 • Aktuality