Vajnorský život

Rušenie stredných odborných škôl Na pántoch a Rybničná - aké má BSK ďalšie zámery?

Na rokovaní Zastupiteľstva BSK, ktoré sa uskutoční v 31. marca 2023 sú v rámci optimalizácie siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti dva dokumenty dotýkajúce sa aj Mestskej časti Bratislava - Vajnory.
 • Vajnorský život

Vďaka učiteľkám a učiteľom za ich obetavú prácu!

Naše obrovské ďakujem patrí všetkým pedagogickým aj nepeadagogickým zamestnancom. Pretože vzdelanie, za ktoré vďačíme ich neúnavnej a nenahraditeľnej práci je tou najdôležitejšou investíciou, ktorú môže mladý človek do svojej budúcnosti urobiť.
 • Vajnorský život

Deväťdesiat rokov od vzniku vajnorského futbalového klubu

V aktuálnom vydaní Vajnorského podcastu sa starosta Vajnor Michal Vlček rozpráva s prezidentom FK Vajnory Richardom Feketem a legendou slovenského futbalu Mariánom Zemanom.
 • Vajnorský život

CrossFit - nekonečne variabilný, funkčný tréning

CrossFit je koncept nekonečne variabilného, funkčného tréningu vykonávaného v relatívne vysokej intenzite.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Katarína Pokrivčáková

Vajnory sú mojím domovom. Je to miesto, kde žili moji predkovia, v ktorom žije moja rodina a moji priatelia a veľa milých a pracovitých ľudí. Vajnory majú svoje čaro a krásu. Nádhernú, jedinečnú a bohatú kultúru.
 • Vajnorský život

Slávnosť uvítania detí do života

Aj v našich vajnorských rodinách sa už niekoľko mesiacov rozlieha nový detský smiech i plač. Postarali sa o to najmladší členovia rodín, ktorých sme slávnostne privítali do veľkej rodiny Vajnorákov.
 • Vajnorský život

Od oberačky po nové víno

"Adoptujte" si vinohrad alebo dajte ten svoj do adopcie, aby prežil. Pomôžte pri jednorazových brigádach či iným spôsobom.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Martina Reháková

Jednou z priorít je meniť veci k lepšiemu. Som žena, matka pripravená na nové výzvy, ktoré sú predo mnou, odhodlaná pomáhať v zdravotnej a sociálnej oblasti.
 • Vajnorský život

Potulky Bratislavou

Niekedy sa veru aj rad pred tým naším stánkom vytvoril. Vo vzduchu rozvoniaval vianočný punč či varené vínko. Aj u nás sa dalo niečo drobné pod zub zohnať, ale prečo by sme ponúkali to, čo ostatní?
 • Vajnorský život

Mikuláš v divadle

Na postavu Mikuláša sa deti tradične tešia každý rok. Ani tento rok na nich nezabudol, a dokonca na deti z ŠKD ZŠ Kataríny Brúderovej čakal vo vajnorskom kultúrnom dome s divadelným predstavením.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Soňa Molnárová

Vajnory sú mojím domovom, je to miesto, kde žijem, mám tu svoju rodinu, priateľov, známych. Obľúbeným miestom na stretnutia je pre mňa Park pod lipami, ktoré majú radi asi všetci Vajnoráci.
 • Vajnorský život

Vajnorský širáček 2022 - Ohlášky folklóru a divadla vo Vajnoroch

Jesenný novembrový víkend od 19. do 20. novembra patril už tradičnému podujatiu Vajnorský širáček, ktorý organizuje občianske združenie Podobenka z Vajnor.
 • Vajnorský život