Vajnorský život

Dni Vajnor ukázali kultúru a tradície dediny v meste

História, kultúra a tradícia Vajnor to sú nielen veci ako známy vajnorský ornament, vajnorské kroje ale rovnako aj veľkolepé ľudové dedinské akcie.
 • Vajnorský život

Ako jazdiť bezpečne v mestskej časti po cyklochodníkoch a zmiešaných chodníkoch

Na zmiešaných chodníkoch a cyklochodníkoch sa v mestách a obciach často stávajú kolízne a konfliktné situácie medzi chodcami na jednej a cyklistami na druhej strane.
 • Vajnorský život

Klimatické zmeny - ako je to u nás?

Dokážeme zlepšovať podmienky aspoň na lokálnej úrovni, a tak sa snažiť zlepšiť životné podmienky pre náš život. No príroda nám kladie čoraz väčšie polená pod nohy.
 • Vajnorský život

Vajnory zažili naozaj svetový festival

Vajnory cez víkend ukázali, že tu vieme usporiadať aj obrovské a úspešné moderné svetové podujatie. K veľkým metropolám akou je aj Bratislava by toto malo prirodzene patriť. Podobné festivaly sú už roky tradíciou vo všetkých veľkých mestách.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Juraj Zeman

Vyrastal som vo Vajnoroch prakticky od narodenia. Vajnory pre mňa znamenajú veľmi veľa, mám tu rodinu a množstvo priateľov. Som stotožnený s mottom Vajnory - dedina v meste.
 • Vajnorský život

Vo Vajnoroch sa darí aj sovám

K našej dedine v meste patrí aj biologická rozmanitosť, ktorú by sme v tesnom susedstve veľkomesta mnohí ani nečakali.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Robert Vajda

Prvoradou prioritou je pre mňa snaha o udržanie dedinského rázu Vajnor. Aj keď rozvoj nevieme zastaviť, našou snahou ho bude regulovať v prospech obyvateľov našej mestskej časti.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Stanislav Uhlár

Som rodený Vajnorák, vo Vajnoroch žijem celý svoj život a sú pre mňa ozajstným domovom. Svoje súkromie sa snažím chrániť, a preto poviem radšej kúsok zo svojho profesijného života.
 • Vajnorský život

Seminár o psychike detí pri športe

V hlavnej sále zaznelo množstvo zaujímavých informácii. Nielen známa pravda, že šport je skvelou prípravou do života.
 • Vajnorský život

Vajnorská Lésola

April 12, 2023

Rušenie stredných odborných škôl Na pántoch a Rybničná - aké má BSK ďalšie zámery?

Na rokovaní Zastupiteľstva BSK, ktoré sa uskutoční v 31. marca 2023 sú v rámci optimalizácie siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti dva dokumenty dotýkajúce sa aj Mestskej časti Bratislava - Vajnory.
 • Vajnorský život

Vďaka učiteľkám a učiteľom za ich obetavú prácu!

Naše obrovské ďakujem patrí všetkým pedagogickým aj nepeadagogickým zamestnancom. Pretože vzdelanie, za ktoré vďačíme ich neúnavnej a nenahraditeľnej práci je tou najdôležitejšou investíciou, ktorú môže mladý človek do svojej budúcnosti urobiť.
 • Vajnorský život