Na Deň Zeme sme si poupratovali Vajnory

Od: redakcia
April 25, 2023
Na Deň Zeme sme si poupratovali Vajnory

V sobotu 22. apríla sme si vo Vajnoroch pripomenuli Deň Zeme. Zmyslom tohto medzinárodného dňa je upozorniť na dôležitosť životného prostredia, ochrany prírody a celého ekosystému našej planéty. 

Vo Vajnoroch sa snažíme robiť pre životné prostredie čo najviac. Okrem výsadby stromov, zelene, vodozádržných opatrení a ďalších podstatných vecí pri ochrane klímy však chceme ukázať, že to najdôležitejšie býva niekedy v maličkostiach. Napríklad aj tým ako upraceme a skrášlime svoje okolie. Aj preto sme zorganizovali podujatie Upracme si Vajnory, kde dobrovoľníci čistili našu mestskú časť od odpadu.

Potešilo nás, že do akcie sa zapojili desiatky dobrovoľníkov. Zvlášť chceme vyzdvihnúť Via Vitis: Vajnorský vinohoradnícky spolok, ktorý sa zapojil do upratovania vinohradov. Okrem toho ďalší dobrovoľníci upratali centrum mestskej časti, areál Alviano, začiatok Jurskej cesty alebo okolie obchodného centra Vajnoria. 

Ďakujeme všetkým, ktorí zobrali iniciatívu do svojich rúk, aktívne sa do akcie zapojili a prispeli k tomu, aby boli naše Vajnory zasa raz o niečo čistejšie a krajšie.