September - Október 2022

September - Október 2022

Otvorili sa brány škôl

Vajnory získali financie na zariadenie pre seniorov

Francúzsky vedec našiel u nás nový domov

Druhý domov našiel v obľúbených Vajnoroch

Mladý francúzsky vedec Olivier Monfort žijúci na Slovensku sa usadil vo Vajnoroch. Pochádza z Bretónska, čo je oblasť na západe Francúzska pri Atlantickom oceáne, z dediny Séné pri okresnom meste Vannes v Morbihanskom zálive.
  • Rozhovory

Čo sa nám za uplynulé štyri roky podarilo

Čísla za uplynulé volebné obdobie jednoznačne ukazujú, že hospodárime rozumne, ozdravujeme verejné financie a zásadne sme znížili zadĺženosť mestskej časti. Na začiatku volebného obdobia to bolo 25 percent, dnes je to len 8 percent.
  • Vajnorský život

Pripomenuli sme si výročie blahorečenia Titusa Zemana

Blahoslavený Titus Zeman sa narodil vo Vajnoroch 4. januára 1915. Bol významným slovenským rímskokatolíckym kňazom, saleziánom.
  • Vajnorský život

Vo Vajnoroch vyrastie nové zariadenie pre seniorov

Bude sa nachádzať na rohu ulíc Kataríny Bruderovej a Pri pastierni priamo v srdci našej dediny v meste. Finančné prostriedky sme úspešne získali z Fondov Európskej únie.
  • Aktuality

Slávnostné otvorenie pumptrackovej dráhy

V pondelok 26. septembra v Mestskej časti Bratislava - Vajnory slávnostne otvorili novú Pumptrackovú dráhu. Ide o ďalší príspevok k rozvoju športového areálu Alviano.
  • Aktuality

Vo Vajnoroch nechýbali tradičné hody

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie je tradične v septembri spojený s Vajnorskými hodami. Aj tento rok sa začali svätou omšou v kostole a popoludní nasledoval bohatý kultúrny program.
  • Aktuality

Vajnory boli úspešné v akcii Na kolesách proti rakovine

Malé Vajnory svojou účasťou na charitatívnej akcii predbehli aj dve veľké mestské časti.
  • Aktuality