Aktuality

Vajnory sa za rok znova posunuli dopredu

Keďže v týchto dňoch uplynul rok od volieb, absolvoval som v Dome kultúry verejnú diskusiu s našimi občanmi, kde som predložil v prezentácii odpočet aktivít za posledný rok.
 • Aktuality

Prirodzená klimatizácia v sídlach

Chladiaci efekt vegetácie je nielen pocitovou, ale aj vedeckou realitou.
 • Aktuality

V areáli Alviano otvorili hokejbalové ihrisko

V Mestskej časti Bratislava - Vajnory v areáli Alviano v piatok podvečer otvorili nové hokejbalové ihrisko. Jeho otvorenie je zároveň začiatkom hokejbalového týždňa vo Vajnoroch.
 • Aktuality

Študenti STU opäť vo Vajnoroch

V piatok popoludní navštívili našu mestskú časť študenti Fakulty architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity. Ide o súčasť našej vzájomnej spolupráce, ktorá pokračuje už druhý rok.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sa rozbieha hokejbal

V jesennom vydaní Vajnorského podcastu hovoríme s predsedom Športového klubu Vajnory Matúšom Krutým, ktorý spolu s nadšencami rozbieha projekt hokejbalového ihriska vo Vajnoroch.
 • Aktuality

Nepriaznivé ekonomické prognózy vlády prinútili už aj Bratislavu zvýšiť daň z nehnuteľnosti

Bratislava sa zaradí k mestám a obciam, ktoré v reakcii na drastické znižovanie príjmov ohlasujú zvyšovanie dane z nehnuteľností a iných miestnych poplatkov. Napriek tomu, že mesto robilo všetko preto, aby sa s vážnymi výpadkami v rozpočte vysporiadalo.
 • Aktuality

Vajnorský širáček už tento víkend

Tohtoročný jedinečný dvojdňový program sa začne v sobotu o 15:00 a je venovaný najmä prvkom zapísaných do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.
 • Aktuality

Na oslave jubilantov sme privítali aj najstaršieho obyvateľa Vajnor

Október je už tradične mesiacom úcty k starším a preto pravidelne pozývame našich drahých seniorov na stretnutie jubilantov do Domu kultúry. Nebolo tomu inak ani tento mesiac.
 • Aktuality

Nové prehľadné pravidlá pre participatívny rozpočet

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Vajnory na svojom septembrovom zasadnutí schválilo VZN o pravidlách participatívneho rozpočtu. Cieľom bolo sprehľadniť a zefektívniť proces participatívneho rozpočtu,
 • Aktuality

Minimaratón vo Vajnoroch má už 50 rokov

Privítali sme na ňom bežcov všetkých kategórii, od najmenších detičiek, amatérskych bežcov a samozrejme aj športovcov, ktorí sa tomuto športu venujú pravidelne.
 • Aktuality

Vajnory, Bratislava aj mimovládne organizácie pomáhajú migrantom

Ďakujeme za množstvo telefonátov e-mailov a podnetov, ktorými sa na nás obraciate v súvislosti s pomocou migrantom. Dennodenne ponúkate napríklad oblečenie, paplóny, jedlo, stany a ďalšie veci.
 • Aktuality

Migrácia v hlavnom meste - samospráva znova zachraňuje situáciu

Nelegálna migrácia nie je u nás vo Bratislave - Vajnoroch dlhé mesiace novinkou a všetci,čo tu žijeme o tom vieme. Dlho zostávali naše podnety na štátne orgány bez reakcie. Zdalo sa, že kompetentní čakajú na to, že sa problém vyrieši nejako sám. Nevyrieši.
 • Aktuality