Aktuality

Miestne zastupiteľstvo schválilo Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2023 - 2032

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Vajnory rokovalo prvýkrát v tomto roku vo štvrtok 15. februára 2024. Na programe bolo viacero správ, poslanci tiež rokovali aj o poskytovaní finančných dotácií z rozpočtu mestskej časti.
 • Aktuality

Prirodzená klimatizácia v sídlach

Chladiaci efekt vegetácie je nielen pocitovou, ale aj vedeckou realitou.
 • Aktuality

Ohliadnutie za Vajnorským reprezentačným plesom

Na podujatí vystúpilo viacero významných účinkujúcich – ako boli tanečníčka Dominika Rošková s partnerom, Vanessa Šarkoziová, Back2Back alebo súrodenci Hečkovci. Ples uzatváral o piatej ráno DJ Ondruš. Podujatím sprevádzala Veronika Paulovičová.
 • Aktuality

Na Starom letisku bude koncert legendárnej kapely AC/DC

Dnes bola zverejnená informácia, že legendárna austrálska hardrocková kapela AC/DC bude mať tento rok v rámci svojho európskeho turné koncert na Starom letisku.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sme privítali podpredsedu Európskeho parlamentu Martina Hojsíka

Martin Hojsík má veľmi pozitívny pocit z toho, ako napredujú Vajnory v poslednej dobe. "Na Vajnoroch je stále veľmi pekný pocit spolunáležitosti a komunity a tiež to, že verejný priestor, či už je to park, okolie kostola alebo ihrisko, všetko sa udržiava.
 • Aktuality

Starostovia rokovali na ministerstve školstva

Na pôde ministerstva školstva sa uskutočnilo stretnutie starostov bratislavských mestských častí s ministrom Tomášom Druckerom. Na rokovaní bol prítomný aj starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček.
 • Aktuality

Polročné hodnotenie žiakov základnej školy

Aj na vajnorskej Základnej škole Kataríny Bruderovej sa v stredu 31. januára uskutočnilo polročné hodnotenie žiakov, ktoré je obdobou polročných vysvedčení, ktoré sa odovzdávali deťom v minulosti.
 • Aktuality

Príroda vo Vajnoroch vytvorila netradičné zimné klziská

Polia a lúky v okolí Vajnor sa v plyvom mrazivého počasia posledných dní zmenili na zamrznuté "jazerá", ktoré na korčuľovanie, hokej a iné zimné radovánky využívajú nielen naši najmenší, ale aj dospelí.
 • Aktuality

Participatívny rozpočet v roku 2024

Minulý rok boli z participatívneho rozpočtu vybudované: Domček so šmykľavkou na detské ihrisko na Príjazdnej v lokalite Šinkovské, vodná stena v Parku pod lipami a Voskotopka nerezová s plynovým horákom.
 • Aktuality

Modernizácia Domu kultúry Vajnory

Popri iných investičných projektoch v našej mestskej časti sme na začiatku decembra začali s rekonštrukciou Domu kultúry vo Vajnoroch v hodnote 173 906, 03 eur. Nenávratný finančný príspevok sme získali z prostriedkov Európskej únie.
 • Aktuality

Dedina v meste ožila lampiónovým sprievodom

V polovici decembra, keď sa oslavuje sviatok svätej Lucie patrí k Vajnorom aj lampiónový sprievod.
 • Aktuality

Vo vynovenej škole boli žiacke vianočné trhy

V čerstvo skolaudovaných a vynovených priestoroch Základnej školy Kataríny Brúderovej sa uskutočnili vo štvrtok 14. decembra školské vianočné trhy, na ktorých deti prezentovali svoje práce v podobe rôznych predvianočných výrobkov.
 • Aktuality