Vajnorský život

Hobult – Crossfit pre každého

Asi každý Slovák pozná pesničku od Paľa Hamela, Kamalásky. Trochu menej ako lásky, trochu viac ako kamarátky. Presne taký je crossfit. Trochu viac ako hobby, trochu menej ako kult.
 • Vajnorský život

Vajnorské divadlo v aktuálnej divadelnej sezóne

K skúšobnému procesu samotnej inscenácie Vajnorského divadla patrí aj návrh scény, kostýmov a ich následná výroba. Táto realizácia realizácia sa odohráva v priestoroch na Šaldovej ulici.
 • Vajnorský život

Fašanki, Turice, Velká noc ide, do nemá kožucha, zima mu bude

Fašiangové obyčaje uzatvárali obdobie zimného zvykoslovia, obsahovali však obradné zložky, ktoré sa svojím charakterom viazali skôr k jarným obradom. Obdobím fašiangov začínalo vlastne jarné novoročie.
 • Vajnorský život

Novoročný koncert Vajnorského Okrášľovacieho Spolku

Program bol zameraný na vianočné a novoročné vinše a koledy, pripomenuli sme si aj sviatok Troch kráľov. Spomenuli sme si aj na výročie úmrtia dona Titusa Zemana, rodáka z Vajnor, zaspievali sme jeho obľúbenú pieseň.
 • Vajnorský život

Historky zo skautského snemu. Čo to vlastne je?

Skauti z Vajnor mali minulý rok česť byť súčasťou 19. skautského snemu v Ružomberku. Trval tri dni a stretli sa na ňom skoro dve stovky delegátov zo všetkých kútov Slovenska.
 • Vajnorský život

Ako starosta Vlček netušil, že hovorí s Alvarom Solerom

V poslednom tohtoročnom podcaste spolu so starostom Vajnor Michalom Vlčekom hodnotíme rok 2023. Hovoríme o tom, čo sa v našej dedine v meste podarilo, alebo čo nás prekvapilo, či už príjemne alebo nepríjemne.
 • Vajnorský život

Vianočné a novoročné piesne a vinše

Pásmo vajnorských vianočných a novoročných piesní v podaní Vajnorského okrášlovacieho spolku sa uskutoční v nedeľu, 7. januára 2024 v Kostole Sedembolestnej Panny Márie vo Vajnoroch o 16:00 hod.
 • Vajnorský život

Naplnil sa čas

Naplnil sa čas. Tak sa zvykne v biblickej teológii hovoriť o Vianociach. Naplnil sa čas prísľubu Boha, že v konkrétnom čase, ľuďom neznámom, no Bohom pripravovanom, príde Spasiteľ. Prišiel. V podobe, v akej ho spoznali tí, ktorí mali čisté srdce.
 • Vajnorský život

Hľadajme cesty k sebe nielen cez Vianoce

S blížiacim sa koncom roka sa patrí bilancovať, pozrieť sa ako sme zvládli výzvy, ktoré nám do cesty postavil život v uplynulom roku. Rok 2023 bol nepochybne bohatý na udalosti a mnohé z nich by stačili na samostatné knihy.
 • Vajnorský život

Vianočné číslo Vajnorských noviniek

V týchto dňoch nájdete vo svojich schránkach decembrové číslo Vajnorských noviniek. Sú v ňom články s vianočnou tematikou, napríklad o histórii vianočných kolied, ale aj množstvo aktualít z našej mestskej časti.
 • Vajnorský život

Čo na to starosta?

Starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček odpovedal v novembrovom vydaní Vajnorských noviniek na otázky týkajúce sa cestnej infraštruktúry, dokončeniu prístavby Základnej školy Kataríny Bruderovej a situácii s migrantmi na jeseň.
 • Vajnorský život

Psí majster z Vajnor

Psíček Annie sa od septembra môže pýšiť titulom majster Slovenska v agility 2023. Je to šport, pri ktorom pes navádzaný psovodom prekonáva prekážky (skokové, zónové a slalom) v čo možno najkratšom čase.
 • Vajnorský život