Novoročný koncert Vajnorského Okrášľovacieho Spolku

Od: Anna Bednáriková a Božena Zemešová
January 17, 2024
Novoročný koncert Vajnorského Okrášľovacieho Spolku

V Novom roku 2024 Vajnorský Okrášľovací Spolok pripravil novoročné vystúpenie v chráme Sedembolestnej Panny Márie vo Vajnoroch dňa 7. 1. 2024 s programom ktorý pripravil umelecký vedúci súboru František Grebeči.

Program bol zameraný na vianočné a novoročné vinše a koledy, pripomenuli sme si aj sviatok Troch kráľov. Spomenuli sme si aj na výročie úmrtia dona Titusa Zemana, rodáka z Vajnor, zaspievali sme jeho obľúbenú pieseň.

Celé vystúpenie v kostole bolo v duchu tradícií našich rodičov a starých rodičov, pre ktorých bolo česť, prísť pred oltár v chráme, vždy v najkrajšom kroji, prezentovať sa s najkrajšími maľbami a piesňami. V tomto duchu aj členovia nášho spolku, snažili sa predstúpiť pred oltár s pokorou . Hoci sme súbor, ktorý sa venuje folklóru, ďakujeme Vám otec Jozef Kováčik, za umožnenie vystúpenia v našom Vajnorskom chráme. Naši starí rodičia, po vysviacke posledného domu, na Troch kráľov, pozvali kňaza do rodiny na pohostenie pri prestretom stole. Túto vďaku , že nám bolo umožnené vystupovať v chráme a poďakovať sa zúčastneným po koncerte ,boli pozvaní účastníci koncertu na malé pohostenie pri prestretom stole Agapé (stretnutie sa ľudí pri jednom stole).

Podľa odozvy máme dojem, že vystúpenie sa páčilo , vidieť ako si s nami pospevuju známe piesne a koledy , bolo nám veľmi príjemné. Tešíme sa na stretnutie o rok. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci s Miestnym úradom Vajnory.

Najbližšie vystúpenie sa uskutoční 13. februára 2024 - Pochovávanie basy

Anna Bednáriková a Božena Zemešová