júl - august 2022

júl - august 2022

Chcem, aby mali Vajnory osobitý charakter dediny v meste aj za života našich detí a nestratili ho

Michal Vlček je starostom mestskej časti Bratislava-Vajnory od roku 2018. V rozhovore hovorí o tom, čo sa z jeho pohľadu v mestskej časti podarilo, ale aj to, čo sa nepodarilo a čo bude potrebné ešte dokončiť.
  • Rozhovory

Sedembolestná pre dnešok

V prípade úcty k Sedembolestnej Panne Márii si naši predkovia všimli podobnosť jednotlivých bolestí Božej Matky a ich prežívanie vo chvíľach života bežného človeka. Aj oni museli utekať pred vojnami alebo hľadať si prácu, aby uživili svoje rodiny.
  • Vajnorský život

Ako vznikali písmenká nápisu VAJNORY

Od začiatku leta zdobí našu dedinu v meste na Roľníckej ulici nový nápis Vajnory. Vytvoril ho kolektív autorov, ktorých sme oslovili s otázkou, ako písmenká vznikali a čo symbolizujú.
  • Aktuality

Vo Vajnoroch bude dostupnejšia vlaková doprava

Mestská časť Bratislava-Vajnory pripravila projekt záchytného integrovaného parkoviska a prestupného terminálu na železničnej stanici Vajnory.
  • Aktuality

Vajnorskými dožinkami oslávili Vajnory žatvu

Vajnory sú dedinou plnou folklórnych a ľudových tradícií priamo v hlavnom meste, čo je unikátne aj v európskych rozmeroch.
  • Aktuality

Vajnory sú stále zelenšie

Za uplynulé roky bolo na verejných priestranstvách našej mestskej časti vysadených 74 nových stromov.

Pieskovisko na ihrisku na Koniarkovej je zatienené

Pieskovisko na detskom ihrisku na Koniarkovej ulici je od dnes už zatienené a môže slúžiť návštevníkom, najmä rodičom s deťmi. Viac tieňa ich bude chrániť pred slnkom a určite to ocenia hlavne v letných dňoch.
  • Aktuality

Vajnorské malé knižnice opäť v plnej zostave

Po dlhom čase sa podarilo vrátiť Vajnorákom a Vajnoráčkam poškodenú a znova opravenú knižnicu z našej pivnice do veľkého detského parku na Koniarkovej ulici.
  • Aktuality

Vajnorský ornament na oblečení slovenských olympionikov?

Starosta Michal Vlček sa v sídle Slovenského olympijského a športového výboru stretol s jeho generálnym sekretárom Jozefom Libom.
  • Aktuality