Vo Vajnoroch vystúpia Imagine Dragons na Lovestream festivale

Od: redakcia
November 25, 2022
Vo Vajnoroch vystúpia Imagine Dragons na Lovestream festivale

Hudobné podujatie Lovestream festival sa uskutoční v dňoch 18.- 20. augusta 2023 v Mestskej časti Bratislava - Vajnory. Vyplýva to z Memoranda o spolupráci, ktoré dnes podpísal starosta Vajnor Michal Vlček so spoločnosťou Silvi Production. 

Mestská časť Bratislava - Vajnory takto na podujatí privíta tisíce návštevníkov a množstvo známych koncertných hviezd, najväčším ťahákom bude nepochybne vystúpenie kapely Imagine Dragons. Na základe podpísaného memoranda bude mať podujatie aj množstvo benefitov pre samotné Vajnory. Organizátori venujú mestskej časti 80 tisíc eur, ktoré využije na podporu jej rozvoja. Na Lovestreame 2023 bude poskytnutý priestor pre propagáciu a prezentáciu Mestskej časti Bratislava – Vajnory, tradícií a kultúrneho dedičstva Vajnor, ktoré sú v rámci Bratislavy známe ako "Dedina v meste".

"Tešíme sa, že Vajnory sa stanú takto známymi nielen na  Slovensku, ale aj v širšom regióne, pretože známe kapely, ktoré zavítajú na festival celkom iste prilákajú návštevníkov aj zo zahraničia. Zároveň som rád, že Vajnory získajú prostredníctvom podujatia finančné prostriedky na rozvoj a rovnako sa budú propagovať aj naše vzácne tradície, ktoré v našej dedine v meste uchovávame. Vyzdvihujem aj prístup zástupcov vlastníka pozemku, ktorí ich súhlas na poskytnutie priestoru pre festival podmienili v prvom rade našim odobrením, aby záujmy Vajnor boli rešpektované", povedal starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček.

Mestskej časti Bratislava - Vajnory záleží na tom, aby sa podujatie, čo najmenej dotklo života obyvateľom a dopravy v lokalite. Preto sa v spoločnom memorande organizátor podujatia zaviazal zabezpečiť napríklad posilnenie kyvadlovej dopravy počas festivalu. Rovnako zabezpečí opatrenia pre zníženie hlučnosti a rušenia obyvateľov mestskej časti Vajnory. Za dôležité tiež považujeme vytvorenie dostatočného počtu parkovacích miest pre účastníkov podujatia a zabezpečenie potrebných bezpečnostných opatrení.

Obyvatelia Vajnor budú mať na podujatie cenovo zvýhodnené vstupné a do činností spojených s prípravou a organizáciou podujatia budú poskytnuté pracovné príležitostí aj pre občanov Vajnor, čo tiež považujeme za príležitosť ako pomôcť ľuďom v čase vysokej inflácie a finančných ťažkostí.