Vajnory zažili naozaj svetový festival

Od: Michal Vlček
August 21, 2023
Vajnory zažili naozaj svetový festival

Keď ma prvýkrát organizátori LOVESTREAM festivalu oslovili s myšlienkou, že chcú vo Vajnoroch urobiť obrovský festival svetového typu, priznám sa, že som mal obrovský rešpekt, či sa to všetkým zúčastneným podarí. Dnes po absolvovaní festivalu ho môžem bezpochyby vyhlásiť za úspech.

Vieme tu usporiadať obrovské moderné podujatia tohto typu. K veľkým metropolám akou je aj Bratislava patrí aj takýto letný festival. Je to tak napríklad v Budapešti na Szigete, vo Viedni, v Ríme a mnohých ďalších európskych mestách.

Strávil som na festivale všetky tri dni a som rád, že sa na ňom zúčastnili ľudia všetkých vekových kategórii, obrovské množstvo aj nás Vajnorákov, mali sme tu návštevy z celého Slovenska aj zo zahraničia a páčilo sa im. Máme byť na čo hrdí.

Takáto masová akcia prináša samozrejme aj javy, ktoré narúšajú naše bežné pohodlie. Niekoľko mesiacov sme sa venovali príprave, aby negatívne dopady boli čo najviac minimalizované a rušenie obyvateľov v okolí akcie malo znesitelnú úroveň.

Chcem poďakovať občanom za toleranciu, ďalej všetkým záchranným a bezpečnostným zložkám, s ktorými som mal každé ráno koordinačné stretnutie a počas celého festivalu sme boli v úzkom kontakte za profesionálny ich prístup počas konania akcie. Rovnako organizátorom a všetkým ďalším, ktorí sa na akcii podieľali, že sa to celé podarilo. Miesto festivalu a aj organizáciu si pochvaľovali aj samotní interpreti, konkrétne viem napríklad o Martinovi Garrixovi a Hardwellovi.

Zvládli sme to, píše sa o nás nielen v slovenských ale aj zahraničných médiách, sú nás plné sociálne siete. Okrem nedeľného večera, kedy bol hlavný nápor, po ostatné dni bola situácia na cestách relatívne zvládnuteľná. Napriek tom, že tu bolo 60-tisíc ľudí, tak o 3:00 ráno boli Vajnory vrátane parkovísk festivalu už prázdne a dnes sme mohli pokojne cestovať do práce.

Ukázalo sa, že naše Vajnory sú krásnou a originálnou dedinou v meste, ale zároveň vedia byť aj svetové.

Michal Vlček, starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory