Archív

Vajnory zvládli koncert, ktorý svojou veľkosťou nemá obdobu v Bratislave, ani na Slovensku

Vajnory sa opäť raz dostali na mapu turné kapiel svetového mena a kultúrny život vo Vajnoroch a Bratislave tým dostal opäť novú dimenziu. Na koncert skupiny AC/DC prišlo viac ako 100-tisíc ľudí a píšu o nás všetky domáce a množstvo zahraničných médii.
 • Príhovor starostu

Koncert AC/DC vo Vajnoroch - všetky dôležité informácie

V nedeľu sa na vajnorskom Starom letisku bude konať koncert svetoznámej kapely AC/DC. Očakáva sa obrovská návštevnosť cez 120-tisíc ľudí a pôjde o jednu z najväčších akcií nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.
 • Aktuality

Mladá gymnastka z Vajnor: Nemám strach ani z náročnejších cvikov

Hovoríme s úspešnou vajnorskou gymnastkou Paulínou Vrbíkovou, jej mamou a otcom. Rodičia sú pôvodom Bratislavčania, ale dcérka je vajnorskou rodáčkou, a všetci traja žijú vo Vajoroch.
 • Šport

Život FK Vajnory

V letnom vydaní Vajnorských noviniek sme sa porozprávali aj s trénerom našich seniorov, ktorí aktuálne pôsobia v VI. lige a ročník 2023/2024 ukončili na 2. mieste.
 • Šport

Vajnorská penalta

Aj naša „Penalta“ už patrí medzi naše „legendy“, a  preto si jej 15. výročie zaslúži viac priestoru. Podujatie začal organizovať Jaro Križan, ktorý ho má odvtedy na starosti. 13 doterajších ročníkov vyhralo 11 strelcov (dvaja boli úspešní dvakrát).
 • Šport

Vajnory žijú aj hokejbalom

Prvú sezónu v našej mestskej časti majú za sebou hokejbalisti, ktorí sú organizovaní v Športovom klube Vajnory. Nebola to však kompletná sezóna, keďže nové hokejbalové ihrisko v areáli Alviano bolo slávnostne otvorené koncom novembra.
 • Vajnorský život

Otvorenie kultúrneho leta vo Vajnoroch

Prvý letný víkend po odovzdaní vysvedčení bol slnečný a horúci. Presne tak ako sa na štart letnej sezóny patrí. A sobotný podvečer bol ideálny na otvorenie nášho Vajnorského kultúrneho leta.
 • Aktuality

Koniec školského roka vo vynovenej základnej škole

Všetci z nás sa počas svojich školských čias bez pochýb tešili na koniec školského roka, kedy začal čas prázdnin a bezstarostných dní. Aj vo Vajnoroch prebehlo na konci školského roka 2023/2024 slávnostné odovzdávanie vysvedčení
 • Aktuality

Spolupráca so Slovenskou technickou univerzitou úspešne pokračuje

Spolupráca s univerzitami sa stále prehlbuje a rozvíja. Starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček podpísal s dekanom Fakulty architektúry a dizajnu STU Branislavom Puškárom ďalšiu zmluvu o spolupráci na základe spoločného memoranda.
 • Aktuality

Uvítanie malých Vajnorákov do života

Vo štvrtok 13. júna popoludní obradná sieň miestneho úradu opäť zažiarila radosťou a úsmevom na uvítaní malých Vajnorákov do života.
 • Aktuality

Podobenka medzi ružami

Podobenka z Vajnor prijala pozvanie Ivanských záhradkárov a prišla do Ivanky na túto krásnu akciu reprezentovať vajnorský ornament v mnohých jeho podobách.
 • Aktuality

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu vo Vajnoroch

V Mestskej časti Bratislava - Vajnory sme si podobne ako v celej Európskej únii uplynulý víkend volili poslancov Európskeho parlamentu. Účasť voličov bola 45,91 percent a voľby s veľkým náskokom vyhrala strana Progresívne Slovensko so 45,20 percentami.
 • Aktuality

MDD a Vajnory na kolieskach - krásna sobota v našej dedine v meste

Je začiatok júna a tieto dni patria tradične našim deťom - Medzinárodnému dňu detí a rôznym športovým aktivitám, ku ktorým prelom jari a leta priam vyzýva.
 • Aktuality

Seniori z Vajnor navštívili západné Česko

Tešíme sa ako malé deti keď idú na školský výlet. Usádzame sa v autobuse, spočítame sa či sme všetci a vyrážame, hurá …a kam vlastne ideme?
 • Aktuality

Štúdium ďalšej skupiny Univerzity tretieho veku vo Vajnoroch ukončené, ale nie úplne

Univerzita tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave vo Vajnoroch, od akademického roku 2024/2025 otvára ďalšiu študijnú skupinu, s novým študijným dvojročným programom a snovým obsahom štúdia. Seniorov čakajú v prvom ročníku zaujímavé témy
 • Vajnorský život

Salón v Dobrej lipe o M. R. Štefánikovi

V utorok 14. mája sa uskutočnilo vo Vajnoroch po prvýkrát podujatie "Salón v Dobrej lipe", ktoré pripravil dlhoročný spolupracovník Vajnorských noviniek Dr. Stanislav Bachleda.
 • Aktuality

Knižnica je katedrála umenia

Hovoríme s pani Helenou Paulenovou, ktorá už niekoľko rokov vedie Miestnu knižnicu vo Vajnoroch. Dvere vajnorskej knižnice sa otvárajú každé popoludnie nespočetnekrát. "Mesiac knihy" tu býva každý mesiac, hovorí.
 • Rozhovory

Rokovalo miestne zastupiteľstvo

Na úvod rokovania poslanci privítali bývalého dlhoročného predsedu Jednoty dôchodcov Slovenska vo Vajnoroch pána Jána Krištofiča, ktorému starosta Michal Vlček poďakoval za dlhé roky pôsobenia vo funkcii a obrovský kus práce.
 • Aktuality

Aj Vajnory sú už 20 rokov súčasťou Európskej únie

Pri všetkom zložitom, čo prežívame si musíme uvedomiť, že žijeme v tej najlepšej, najbezpečnejšej a najprosperujúcejšej časti sveta. Že niekedy netreba len nadávať a sťažovať sa, ale aj sa viac tešiť z toho, čo máme.
 • Príhovor starostu

Susedské stretnutie s obyvateľmi ulice Za humnami

Koncom apríla sa na miestnom úrade stretol starosta Vajnor Michal Vlček s  obyvateľmi ulice Za humnami ohľadom modernizácie a vybudovania  komunikácie v ich lokalite.
 • Aktuality

Vajnorské rybníky budú čistejšie

Obrovská vďaka patrí aktivistom na čele s pánom Petrom Dlhošom, ktorí sa lokalite venujú dlhodobo a neúnavne. Že miesto je ich srdcovou záležitosťou bolo vidieť aj počas akcie Upracme si Vajnory.
 • Aktuality

Voda z Vajnorských rybníkov spôsobuje škody v okolí

V apríli sa na Vajnorských rybníkoch uskutočnilo priamo v teréne stretnutie viacerých inštitúcií, ktorých sa týka problematika tohto areálu - aktuálne najmä problém s nelegálnym stavaním hrádzok na toku Vajnorského potoka.
 • Aktuality

Členstvo v NATO vyjadruje naše civilizačné, hodnotové a geopolitické ukotvenie

Na konci marca sme si pripomenuli už 20. výročie od vstupu Slovenska do NATO. Ide o historickú udalosť, ktorá má obrovský vplyv na našu bezpečnosť. So Severoatlantickou alianciou je úzko spätá aj naša Mestská časť Bratislava - Vajnory.
 • Vajnorský život

Stretnutie členov a priaznivcov Slovenského Červeného kríža vo Vajnoroch

V diskusii vystúpil starosta našej mestskej časti Ing. Michal Vlček, ktorý poďakoval Miestnemu spolku SČK za dobrú spoluprácu. Ocenil súčinnosť spolku a samosprávy pri mimoriadnych udalostiach.
 • Vajnorský život

Pohybová akadémia pavúčik zabáva deti pohybom

Mojim cieľom je deťom ukázať, že šport je drina, ale súčasne aj zábava. Prostredníctvom Pavúčika chcem vytvoriť miesto, kde si každé dieťa nájde ten správny šport pre seba, vytvorí si nové kamarátstva a vždy sa sem bude s úsmevom vracať.
 • Vajnorský život

Prvé jarné kosenie vo Vajnoroch

Začiatok jari sa vo Vajnoroch tento rok urýchlil a nadpriemerne teplé počasie spôsobilo nezvyklé skoré kvitnutie stromov, kvetov a ďalších rastlín. Vajnory a okolie sú v týchto dňoch nádherne zelené.
 • Aktuality

Výročie príchodu Ferdiša Jurigu do Vajnor

Vajnory dali a stále dávajú Slovensku a Európe množstvo významných osobností, ktoré prevyšujú veľkosť našej dediny v meste. Či už z oblasti kultúry, politiky, náboženstva alebo športu.
 • Aktuality

Chybná evidencia hlasov v okrskovej volebnej komisii

V médiách aj na sociálnych sieťach sa objavili informácie o probléme so spočítaním volebných hlasov vo volebnom okrsku číslo 4 vo Vajnoroch počas 2. kola volieb prezidenta SR.
 • Aktuality

Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu kraslicu pre rok 2024

K veľkonočnému obdobiu neodmysliteľne patri aj kraslice. Mestská časť Bratislava Vajnory preto aj tento rok vyhlásila súťaž o najkrajšiu kraslicu pre rok 2024 prostredníctvom Vajnorských noviniek a sociálnych sietí.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

Starosta Michal Vlček zvlášť privítal vojakov posádky styčného tímu pre integráciu síl Severoatlantickej aliancii na Slovensku, ktorá sídli priamo vo Vajnoroch. Je to dôležitejšie o to viac, že sme si práve minulý týždeň pripomenuli vstup SR do NATO.
 • Aktuality

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila posádku NFIU vo Vajnoroch

Vo štvrtok 28. marca 2024 navštívila pri príležitosti 20 – ročného výročia členstva Slovenska v NATO jednotku NFIU vo Vajnoroch prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.
 • Aktuality

Vďaka učiteľkám a učiteľom za ich obetavú prácu

V našej mestskej časti sme si návštevou školských zariadení pripomenuli Deň učiteliek a učiteľov. Odovzdali sme aspoň malú pozornosť a poďakovanie za ich náročnú prácu.
 • Vajnorský život

Ako sme volili prezidenta vo Vajnoroch

V prvom kole volieb prezidenta SR 23. marca 2024 volilo v Mestskej časti Bratislava - Vajnory 2866 oprávnených voličov, čo predstavuje účasť 60,82%. Najviac hlasov získal prezidentský kandidát Ivan Korčok a to 1815 hlasov, čo predstavuje 63,45%.
 • Aktuality

Vajnoráci diskutovali s primátorom Matúšom Vallom

Spolupráca Mestskej časti Bratislava - Vajnory s magistrátom hlavného mesta je na výbornej úrovni, snažíme sa vychádzať si v ústrety, pretože vieme, že len spoločným konštruktívnym prístupom môžeme riešiť zložité problémy.
 • Aktuality

Syndróm ESCA, postrach viníc

Tentoraz nejde o vošku poškodzujúcu koreňový systém, ale o súbor evolučne vzdialených drevokazných húb. Esca a Petriho choroba je vážne ochorenie kmienka viniča.
 • Aktuality

Deň žien s vajnorskými seniorkami

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v Dome kultúry Vajnory zišli ženy, matky, babičky, ktorým sme aj takto odovzdaním kvetinky chceli vysloviť jedno obrovské poďakovanie, za všetko čo pre nás urobili a ešte stále robia.
 • Aktuality

Vajnorské deti sa aktívne zapájajú do športových aktivít

Začiatkom marca sme spolu so SportInstitute a JTRE odovzdali "Mokré vysvedčenia" prvákom, druhákom a aj tretiakom Základnej školy s materskou školou sv. Jána Pavla II. vo Vajnoroch.
 • Aktuality

Marec - mesiac knihy

Vo Vajnoroch úctu ku knihám udržiavame aj prostredníctvom našej knižnice, ktorú vedie pani Helena Paulenová, ktorej chcem touto cestou poďakovať za jej prácu s deťmi a mládežou. Knižnica je plná nových titulov, uskutočňuje zaujímavé besedy a podujatia.
 • Vajnorský život

V Európskom parlamente tvorí zákony aj chalan z Vajnor

Nestáva sa často, že by Slovensko malo v európskej politike tak vysokopostaveného predstaviteľa ako máme dnes. Je ním podpredseda Európskeho parlamentu Martin Hojsík. Jeho korene však siahajú práve do Vajnor.
 • Rozhovory

Miestne zastupiteľstvo schválilo Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2023 - 2032

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Vajnory rokovalo prvýkrát v tomto roku vo štvrtok 15. februára 2024. Na programe bolo viacero správ, poslanci tiež rokovali aj o poskytovaní finančných dotácií z rozpočtu mestskej časti.
 • Aktuality

Ohliadnutie za Vajnorským reprezentačným plesom

Na podujatí vystúpilo viacero významných účinkujúcich – ako boli tanečníčka Dominika Rošková s partnerom, Vanessa Šarkoziová, Back2Back alebo súrodenci Hečkovci. Ples uzatváral o piatej ráno DJ Ondruš. Podujatím sprevádzala Veronika Paulovičová.
 • Aktuality

Na Starom letisku bude koncert legendárnej kapely AC/DC

Dnes bola zverejnená informácia, že legendárna austrálska hardrocková kapela AC/DC bude mať tento rok v rámci svojho európskeho turné koncert na Starom letisku.
 • Aktuality