Rozhovory

Knižnica je katedrála umenia

Hovoríme s pani Helenou Paulenovou, ktorá už niekoľko rokov vedie Miestnu knižnicu vo Vajnoroch. Dvere vajnorskej knižnice sa otvárajú každé popoludnie nespočetnekrát. "Mesiac knihy" tu býva každý mesiac, hovorí.
 • Rozhovory

V Európskom parlamente tvorí zákony aj chalan z Vajnor

Nestáva sa často, že by Slovensko malo v európskej politike tak vysokopostaveného predstaviteľa ako máme dnes. Je ním podpredseda Európskeho parlamentu Martin Hojsík. Jeho korene však siahajú práve do Vajnor.
 • Rozhovory

Ľubomír Juriga Branikovič, vnuk Ferdiša Jurigu: „Kto luže, ten krade“, hovoril môj starý otec

V niekoľkých predchádzajúcich číslach sme priniesli šesť pokračovaní pojednávajúcich o osudoch a osudovom spojení Ferdinanda, častejšie zvaného Ferdiša Jurigu s Vajnormi, ale aj o jeho politickej, spoločenskej a osvetovej práci.
 • Rozhovory

Môj manžel musí byť šuhaj spod Tatier

Hovoríme s učiteľkou a prekladateľkou pani Oľgou Slivkovou Čarnogurskou, ktorá žije vo Vajnoroch. Príslušnosť k Vajnorom nie je určená len dobrým vínkom, ale najmä príjemnými ľuďmi.
 • Rozhovory

Starali sa aj o migrantov v našej mestskej časti

V najnovšom čísle Vajnorských noviniek okrem iného nájdete aj rozhovor s generálnym sekretárom Slovenskej katolíckej charity Miroslavom Dzurechom. Táto organizácia pomáhala v čase krízy s migrantmi aj pred budovou cudzineckej polície vo Vajnoroch.
 • Rozhovory

Ak niečo veľmi chcete, tak to príde..

Rozhovor s výkonným športovcom, milovníkom prírody, Martinom Slivkom, ktorý je rodákom i obyvateľom Vajnor. Patrí ku kreatívnym a pozitívne naladeným mladým ľuďom.
 • Rozhovory

Skúsenosti pre život zo študentského podnikania

Rozhovor s aktívnym gymnazistom Lukášom Sebastánom Baranovičom, ktorý je žiakom na Evanjelickom lýceu v Bratislave. Osemnásťročný Vajnorák je zároveň zamestnanec študentskej firmy, zapálený pre podnikanie, kreatívny.
 • Rozhovory

Mikuláš Sivý: Na vajnorskom tanečnom tábore s Lúčnicou si pripravujeme tanečníkov i divákov

Dom kultúry Vajnory je známy nielen v tejto mestskej časti Bratislavy, ale dnes už aj na celom Slovensku vďaka rôznorodosti realizovaných podujatí. Dôležitou osobou v tejto činnosti je Mikuláš Sivý, zodpovedný za jeho náplň a obsah činnosti.
 • Rozhovory

Univerzálny človek – žienka plná energie

Rozhovor s pracovníčkou Miestneho úradu Bratislava - Vajnory Gabrielou Zemanovou, pragmatičkou v zamestnaní a entuziastkou v osobných aktivitách.
 • Rozhovory

Michal Vlček: Dedina v meste bude pokračovať na správnej ceste

Novozvolený starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček v krátkom rozhovore pre Vajnorské novinky hovorí o tom ako vníma výsledok volieb a čo považuje za najdôležitejšie priority a výzvy v tomto volebnom období.
 • Rozhovory

Druhý domov našiel v obľúbených Vajnoroch

Mladý francúzsky vedec Olivier Monfort žijúci na Slovensku sa usadil vo Vajnoroch. Pochádza z Bretónska, čo je oblasť na západe Francúzska pri Atlantickom oceáne, z dediny Séné pri okresnom meste Vannes v Morbihanskom zálive.
 • Rozhovory

Chcem, aby mali Vajnory osobitý charakter dediny v meste aj za života našich detí a nestratili ho

Michal Vlček je starostom mestskej časti Bratislava-Vajnory od roku 2018. V rozhovore hovorí o tom, čo sa z jeho pohľadu v mestskej časti podarilo, ale aj to, čo sa nepodarilo a čo bude potrebné ešte dokončiť.
 • Rozhovory