MDD a Vajnory na kolieskach - krásna sobota v našej dedine v meste

Od: redakcia
June 4, 2024
MDD a Vajnory na kolieskach - krásna sobota v našej dedine v meste

Je začiatok júna a tieto dni patria tradične našim deťom - Medzinárodnému dňu detí a rôznym športovým aktivitám, ku ktorým prelom jari a leta priam vyzýva.

Nebolo tomu inak ani uplynulý víkend vo Vajnoroch, kde sme spojili dve milé akcie - Vajnory na kolieskach a Medzinárodný deň detí do jedného podujatia.

Vajnory na kolieskach

Na Vajnory na kolieskach zavítali množstvo účastníkov, ktorí sa previezli po Jurskej ceste, ktorá je vyhľadávaným miestom cyklistov zo širokého okolia. 

Program pre deti na detskom ihrisku Koniarkova pokračoval ukážkami práce hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru z Ivanky pri Dunaji. Chovatelia predstavili deťom zvieratká, naši najmenší mali k dispozícii nafukovaciu megašmykľavku a o zábavu sa postaral aj Šašo Jašo. Za príspevok k programu ďakujeme aj našim vajnorským skautom a Karpatskému Lezeckému klubu.

MDD - zvieratká

Vyvrcholením programu bol interaktívny program Kráľovstvo jednorožcov, ktorý zaviedol deti do nevšedného kráľovstva, a tie plnením úloh od štyroch víl mohli ukázať aké sú šikovné, múdre, priateľské a milé. Spoločne vyriešili všetky hádanky a kráľovstvo mohlo opäť zažiariť.

MDD

Nasledovala veľká spoločná tancovačka detí, rodičov a rozprávkových bytostí. Napriek počasiu, ktoré občas postrašilo aj dažďom sme akciu zvládli. Veríme, že  sa páčila všetkým deťom a ich rodičom.

Foto: Maximilián Janík