Minimaratón vo Vajnoroch má už 50 rokov

Od: redakcia
October 20, 2023
Minimaratón vo Vajnoroch má už 50 rokov

V sobotu 14. októbra sa vo Vajnoroch uskutočnilo tradičné a najväčšie športové podujatie v našej mestskej časti - Vajnorský minimaratón.

Privítali sme na ňom bežcov všetkých kategórii, od najmenších detičiek, amatérskych bežcov a samozrejme aj športovcov, ktorí sa tomuto športu venujú pravidelne. Začali sme behom detí, následne prebiehala kratšia 5 kilometrová trasa pre rekreačných bežcov a hlavným bodom bol 10 kilometrový beh po Jurskej ceste.

"Zdravie je veľmi dôležité a jednou z ciest na jeho uchovanie je aktívny pohyb. Preto sa snažíme aj v našej komunite udržiavať povedomie o dôležitosti športu a robiť množstvo športových podujatí, z nich najväčšie sú jarné Vajnory na kolieskach a jesenný minimaratón, ktorý máme úspešne za nami", povedal starostu Mestskej časti Bratislava - Vajnory.

Celkové výsledky účastníkov si môžete pozrieť tu:

V výsledky v kategórii rekreačných bežcov na 5 km úseku nájdete TU.  A v kategórii hlavného behu na 10 km úseku TU.

"Blahoželám víťazom jednotlivých kategórií, ale aj každej jednej a každému jednému, ktorý sa na akcii zúčastnili. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí akciu pomáhali zabezpečiť po organizačnej stránke a prispieť tak k jeho perfektnému priebehu", povedal Michal Vlček.

Bratilavský kraj

Jubilejný 50. ročník Vajnorského maratónu podporil sumou 2 500 eur na zakúpenie časomiery a podporu ďalších aktivít  aj Bratislavský samosprávny kraj.