Psí majster z Vajnor

Od: Viktória Vanerková
November 3, 2023
Psí majster z Vajnor

Príbeh malého šteniatka Annie začal pred 4 a pol rokom. V rodine sme plánovali, že bude len milým domácim spoločníkom. Výber plemena nebol náhodný. Po starostlivom zvážení sme zvolili šeltiu pre jej inteligenciu a veselú, aktívnu povahu. K psiemu športu agility nás doviedla jej učenlivosť a chuť všade nasledovať svojho ľudského spoločníka.

psí majster

Mali sme šťastie, že sme sa dostali k skvelej trénerke Beáte Podobnej do psej haly RSDC v Pezinku. Agility je šport, pri ktorom pes navádzaný psovodom prekonáva prekážky (skokové, zónové a slalom) v čo možno najkratšom čase. Hoci začiatky boli náročné, vytrvali sme. Snaha priniesla ovocie. Od septembra sa Annie môže pýšiť titulom majster Slovenska v agility 2023. Okrem individuálneho úspechu sa nášmu 4-člennému tímu podarilo umiestniť sa na 1. mieste aj v súťaži družstiev. Majstrovstiev Slovenska sa zúčastnilo spolu takmer 170 pretekárov zo 6 krajín.

psí m

Od minulého roka je toto malé psíča aj súčasťou slovenskej agility reprezentácie, dvakrát sa zúčastnila majstrovstiev Európy a raz majstrovstiev sveta. Tam si v jej veľkostnej kategórii spomedzi 78 pretekárov z celého sveta vybehala krásne 19. miesto. Obe tieto podujatia sú vrcholmi každej agility sezóny. Stretávajú sa na nich stovky najlepších psích športovcov a psovodov zo sveta – od Ameriky, Južnej Afriky až po Japonsko. Je to zároveň možnosť spoznať nových ľudí a vymeniť si s nimi cenné rady a skúsenosti.

Výsledky na papieri sú síce pekné, no nevenujeme sa tomuto športu kvôli nim. Lepší je pocit zo spoločne strávených chvíľ a radosť v psích očiach, keď sa môže venovať tomu, čo miluje. No ako s tým všetkým súvisia Vajnory? Som vďačná, že Vajnory ponúkajú také skvelé možnosti, akými sú Vajnorské jazerá, letisko, polia a blízke lesy. Tie vytvárajú ideálne podmienky pre aktívny a spokojný psí život. Z takéhoto príjemného prostredia potom môžu vychádzať nielen úspešní ľudia, ale aj šťastné a úspešné psíky.

Text: Viktória Vanerková

Snímky: Roman Nemesszeghy, Hana Leisser, Viktória Vanerková