september - október 2023

september - október 2023

Mestská časť žila Dňom Vajnor

Rozhovor s predstaviteľom katolíckej charity o pomoci migantom

Jubilejných 50 rokov Vajnorského minimaratónu

Môj manžel musí byť šuhaj spod Tatier

Hovoríme s učiteľkou a prekladateľkou pani Oľgou Slivkovou Čarnogurskou, ktorá žije vo Vajnoroch. Príslušnosť k Vajnorom nie je určená len dobrým vínkom, ale najmä príjemnými ľuďmi.
  • Rozhovory

Čo na to starosta?

Starosta Mestskej časti Bratislava - Vajnory Michal Vlček odpovedal v novembrovom vydaní Vajnorských noviniek na otázky týkajúce sa cestnej infraštruktúry, dokončeniu prístavby Základnej školy Kataríny Bruderovej a situácii s migrantmi na jeseň.
  • Vajnorský život

Starali sa aj o migrantov v našej mestskej časti

V najnovšom čísle Vajnorských noviniek okrem iného nájdete aj rozhovor s generálnym sekretárom Slovenskej katolíckej charity Miroslavom Dzurechom. Táto organizácia pomáhala v čase krízy s migrantmi aj pred budovou cudzineckej polície vo Vajnoroch.
  • Rozhovory

Psí majster z Vajnor

Psíček Annie sa od septembra môže pýšiť titulom majster Slovenska v agility 2023. Je to šport, pri ktorom pes navádzaný psovodom prekonáva prekážky (skokové, zónové a slalom) v čo možno najkratšom čase.
  • Vajnorský život

Nové prehľadné pravidlá pre participatívny rozpočet

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Bratislava - Vajnory na svojom septembrovom zasadnutí schválilo VZN o pravidlách participatívneho rozpočtu. Cieľom bolo sprehľadniť a zefektívniť proces participatívneho rozpočtu,
  • Aktuality

Vajnorský ornament na úžitkovej keramike

Unikátny Vajnorský ornament sa v našej mestskej časti uchováva a rozvíja rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj jeho použitie na úžitkovej keramike a obrazoch.
  • Vajnorský život

Minimaratón vo Vajnoroch má už 50 rokov

Privítali sme na ňom bežcov všetkých kategórii, od najmenších detičiek, amatérskych bežcov a samozrejme aj športovcov, ktorí sa tomuto športu venujú pravidelne.
  • Aktuality

Stretnutie folkloristov vo Vajnoroch

Stretnutie folkloristov, ktoré môžeme nazvať prvým stretnutím, organizoval Vajnorský okrášľovací spolok v sobotu 8. októbra 2023 v Kultúrnom dome vo Vajnoroch.
  • Vajnorský život

Zákaz parkovania na chodníkoch – otázky a odpovede

Zákon prináša nasledovnú zmenu - ak na akomkoľvek chodníku nebude parkovanie vyznačené dopravnou značkou, nebudete tam už môcť zaparkovať, ani pri zachovaní dostatku priestoru pre chodcov.
  • Aktuality

Dni Vajnor ukázali kultúru a tradície dediny v meste

História, kultúra a tradícia Vajnor to sú nielen veci ako známy vajnorský ornament, vajnorské kroje ale rovnako aj veľkolepé ľudové dedinské akcie.
  • Vajnorský život