marec - apríl 2023

marec - apríl 2023

Vajnory na kolieskach otvorili jarnú sezónu

Rozhovor s gymnazistom a aktívnym mladým podnikateľom z Vajnor

Lésola, lésola, Kvjetní ňedzela 2023

Predstavujeme vajnorských poslancov: Stanislav Uhlár

Som rodený Vajnorák, vo Vajnoroch žijem celý svoj život a sú pre mňa ozajstným domovom. Svoje súkromie sa snažím chrániť, a preto poviem radšej kúsok zo svojho profesijného života.
 • Vajnorský život

Skúsenosti pre život zo študentského podnikania

Rozhovor s aktívnym gymnazistom Lukášom Sebastánom Baranovičom, ktorý je žiakom na Evanjelickom lýceu v Bratislave. Osemnásťročný Vajnorák je zároveň zamestnanec študentskej firmy, zapálený pre podnikanie, kreatívny.
 • Rozhovory

Svetlo pre Ukrajinu

Svetlo pre Ukrajinu je názov zbierky sviečok, kahancov, bateriek a powerbánk (záložných zdrojov elektrickej energie), ktorá prebiehala v dňoch 5. – 26. februára 2023 vďaka Bratislavskej arcidiecéznej charite.
 • Aktuality

Na Deň Zeme sme si poupratovali Vajnory

Potešilo nás, že do akcie sa zapojili desiatky dobrovoľníkov. Zvlášť chceme vyzdvihnúť Via Vitis: Vajnorský vinohoradnícky spolok, ktorý sa zapojil do upratovania vinohradov.
 • Aktuality

Vajnory na kolieskach odštartovali cyklistickú sezónu

Množstvo Vajnorákov a návštevníkov našej mestskej časti sa v sobotu 22. apríla zúčastnilo už na 20. ročníku vydarenej akcie Vajnory na kolieskach
 • Aktuality

Seminár o psychike detí pri športe

V hlavnej sále zaznelo množstvo zaujímavých informácii. Nielen známa pravda, že šport je skvelou prípravou do života.
 • Vajnorský život

Výlet seniorov na Morave

V utorok 18. apríla sa uskutočnil výlet vajnorských seniorov na Moravu. Našou prvou zastávkou bol jedinečný zámok Námešť nad Oslavou, ktorý je unikátny svojimi gobelínmi a svojou honosnosťou doby.
 • Aktuality

Deň narcisov vo Vajnoroch

Mnoho ľudí na Slovensku sa každý rok ocitá z rôznych dôvodov v ťažkej životnej situácií. Tou najhoršou snáď je, keď ich postihne vážna choroba.
 • Aktuality

Lésola, lésola, Kvjetňí ňedzela 2023

Vajnory vždy boli ale aj v stále sú v povedomí širokej verejnosti zapísané ako obec, kde sa neustále dodržiavajú tradície zdedené po našich predkoch.
 • Aktuality

Ferdiš Juriga bol človek s veľkým srdcom a silnými hodnotami

V Mestskej časti Bratislava - Vajnory si dnes pripomenuli 118. výročie príchodu významného slovenského publicistu, národného buditeľa a politika bojujúceho za práva slovenského národa Ferdinanda Jurigu.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sme si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

V príhovore starosta Michal Vlček pripomenul, že 78 rokov je pre mnohých z nás dlhá doba, ale ani po dlhých desaťročiach nikdy nezabudneme na tých, ktorí položili životy za našu slobodu.
 • Aktuality

Vďaka učiteľkám a učiteľom za ich obetavú prácu!

Naše obrovské ďakujem patrí všetkým pedagogickým aj nepeadagogickým zamestnancom. Pretože vzdelanie, za ktoré vďačíme ich neúnavnej a nenahraditeľnej práci je tou najdôležitejšou investíciou, ktorú môže mladý človek do svojej budúcnosti urobiť.
 • Vajnorský život