Vajnory žijú aj hokejbalom

Od: redakcia
July 3, 2024
Vajnory žijú aj hokejbalom

Prvú sezónu v našej mestskej časti majú za sebou hokejbalisti, ktorí sú organizovaní v Športovom klube Vajnory. Nebola to však kompletná sezóna, keďže nové hokejbalové ihrisko v areáli Alviano bolo slávnostne otvorené  koncom novembra – teda už počas prebiehajúceho ročníka. Odvtedy si začal tento populárny sídliskový šport získavať srdcia Vajnorákov, ale aj nadšencov z blízkeho okolia. Na ihrisku majú pravidelné tréningy deti, dospelí a dokonca si plochu na tréningy prenajímajú aj tímy z okolia. „Zatiaľ sme veľmi milo prekvapení veľkým záujmom. Za necelých osem mesiacov fungovania nášho klubu vznikli dva vajnorské tímy ŠK Vajnory „A“ a Vajnory Villagers. Vytvorili sme trénerskú partiu, ktorá sa venuje naším mladým hokejbalovým talentom. Aktuálne ich máme takmer 30, niektoré deti sú dokonca ešte v predškolskom veku. Veríme, že aj vďaka ďalším letným náborovým aktivitám dokážeme na turnaje a súťaže poskladať v budúcej sezóne tímy vo viacerých kategóriách,“ povedal predseda klubu a šéftréner Matúš Krutý.

hokejbal2
Od skolaudovania ihriska sa hrá hokejbal v Alviane prakticky nepretržite. Pomohla k tomu ďalšia teplá zima, počas ktorej mohli partie s hokejkami a loptičkami navštevovať areál aj v decembri či v januári. „Od kolaudácie to bola naozaj taká hokejbalová eufória a mám pocit, že sa na nej stále vezieme. V klube máme celkovo už vyše 80 členov, ktorí sa veľmi ochotne snažia pomáhať aj na dobrovoľníckej báze. Tak ako sme s mestskou časťou spolupracovali pri výstavbe ihriska, tak sa naďalej snažíme spoločnými silami stále vylepšovať podmienky, tak aby areál prilákal na šport, ale aj relax celé rodiny. Vrcholom celej sezóny bol historicky prvý hokejbalový turnaj v tejto mestskej časti: Vajnorský pohár, ktorý koncom mája vyhrala Empiria Petržalka. V exhibičnom zápase sa predviedli aj naše mladé nádeje,“ dodal predseda klub ŠK Vajnory.

Ďalší turnaj plánuje klub počas prvého školského víkendu 7.-8. septembra.

------------------------------------------------------------------------------------------------


Hokejbalové ihrisko v Alviane je prístupné pre každého, voľné termíny pre verejnosť nájdete aj na stránke mestskej časti. Kto má záujem o prihlásenie dieťaťa do klubu, tak môže poslať žiadosť na mail skvajnory@gmail.com