Archív

Zákaz parkovania na chodníkoch – otázky a odpovede

Od 1. októbra 2023 bude na základe novely cestného zákona zakázané parkovanie na chodníkoch. V tejto súvislosti sa na nás obraciate s viacerými otázkami o tom, ako to bude s parkovaním na miestnych komunikáciách v Mestskej časti Bratislava – Vajnory.
 • Aktuality

Dni Vajnor ukázali kultúru a tradície dediny v meste

História, kultúra a tradícia Vajnor to sú nielen veci ako známy vajnorský ornament, vajnorské kroje ale rovnako aj veľkolepé ľudové dedinské akcie.
 • Vajnorský život

V piatok a sobotu sa uskutočnia veľkolepé Dni Vajnor

Prvý raz Vajnory organizujú takto tradičné letné podujatia hody a dožinky v rámci jednej veľkej akcie, čím nadobudnú výnimočný charakter.
 • Aktuality

Ako jazdiť bezpečne v mestskej časti po cyklochodníkoch a zmiešaných chodníkoch

Na zmiešaných chodníkoch a cyklochodníkoch sa v mestách a obciach často stávajú kolízne a konfliktné situácie medzi chodcami na jednej a cyklistami na druhej strane.
 • Vajnorský život

Klimatické zmeny - ako je to u nás?

Dokážeme zlepšovať podmienky aspoň na lokálnej úrovni, a tak sa snažiť zlepšiť životné podmienky pre náš život. No príroda nám kladie čoraz väčšie polená pod nohy.
 • Vajnorský život

Odkaz SNP je stále aktuálny

Zástupcovia miestneho úradu a Senior klub Vajnory si pripomenuli 79. výročie Slovenského národného povstania položením kytice kvetov pred pamätník na Osloboditeľskej ulici.
 • Aktuality

Vajnory zažili naozaj svetový festival

Vajnory cez víkend ukázali, že tu vieme usporiadať aj obrovské a úspešné moderné svetové podujatie. K veľkým metropolám akou je aj Bratislava by toto malo prirodzene patriť. Podobné festivaly sú už roky tradíciou vo všetkých veľkých mestách.
 • Vajnorský život

Doprava počas festivalu Lovestream

V súvislosti s hudobným festivalom Lovestream, ktorý sa koná tento víkend si dovolíme upozorniť na dopravné obmedzenia počas víkendu.
 • Aktuality

Obmedzenie kamiónovej dopravy na Príjazdnej ulici

Nákladná doprava prechádzajúca cez Vajnory a jej bezohľadní vodiči často spôsobujú nebezpečné situácie. Preto sa Mestská časť Bratislava - Vajnory snaží o jej obmedzenie viacerými spôsobmi. Napríklad zapojením mestskej a štátnej polície pri vážení kamiónov
 • Aktuality

Koho fotografiu chce mať DJ Hardwell počas Lovestreamu vo svojej šatni?

Lovestream festival v bratislavských Vajnoroch, na ktorom vystúpia také hviezdy ako Imagine Dragons, The Killers, Martin Garrix, Alvaro Soler a mnohí ďalší sa nezadržateľne blíži.
 • Aktuality

Z vín v parku sa stalo obľúbené a vyhľadávané podujatie

Aj tento ročník ukázal, že za posledné tri roky sa z akcie stalo obľúbené a vyhľadávané podujatie, ktoré navštevujú stovky ľudí, nielen obyvatelia mestskej časti ale aj návštevníci milovníci vína zo širokého okolia.
 • Aktuality

Via Vitis - Vajnorský vinohradnícky spolok sa uchádza o priazeň v rámci grantovej výzvy

Vytvorenie školskej vinice a ovocného sadu v areáli Základnej školy vo Vajnoroch pomôže v mladých ľuďoch zapáliť lásku pre pestovanie hrozna a ovocia a tak vychovať nástupcov, ktorí budú pokračovať v projekte na revitalizáciu zanedbaných vinohradov.
 • Aktuality

Predstavujeme vajnorských poslancov: Juraj Zeman

Vyrastal som vo Vajnoroch prakticky od narodenia. Vajnory pre mňa znamenajú veľmi veľa, mám tu rodinu a množstvo priateľov. Som stotožnený s mottom Vajnory - dedina v meste.
 • Vajnorský život

Ak niečo veľmi chcete, tak to príde..

Rozhovor s výkonným športovcom, milovníkom prírody, Martinom Slivkom, ktorý je rodákom i obyvateľom Vajnor. Patrí ku kreatívnym a pozitívne naladeným mladým ľuďom.
 • Rozhovory

AED prístroj- defibrilátor - je umiestnený aj v centre Vajnor

Defibrilátor je veľmi užitočný prístroj, jeho použitie môže zvýšiť šancu prežitia pacienta a zmierniť možné následky po poškodení srdcového tkaniva.
 • Aktuality

Druhé pokračovanie univerzity tretieho veku vo Vajnoroch má za sebou prvý ročník v akademickom roku 2022/2023

Poďakovanie patrí vedúcej študijnej skupiny a zároveň aj vicestarostke Vajnor Ing. Soni Molnárovej, ktorá je nielen líderkou skupiny, ale aj pevným mostom komunikácie a priateľstva medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Vajnormi v prospech senior
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sa darí aj sovám

K našej dedine v meste patrí aj biologická rozmanitosť, ktorú by sme v tesnom susedstve veľkomesta mnohí ani nečakali.
 • Vajnorský život

Predstavujeme vajnorských poslancov: Robert Vajda

Prvoradou prioritou je pre mňa snaha o udržanie dedinského rázu Vajnor. Aj keď rozvoj nevieme zastaviť, našou snahou ho bude regulovať v prospech obyvateľov našej mestskej časti.
 • Vajnorský život

Štyri tipy na výlety v Malých Karpatoch a ich okolí z Vajnor s použitím verejnej dopravy

Prinášame tipy na letnú pešiu turistiku a cykloturistiku pre Vajnorákov. Zmeriavame sa na lokality, ktoré sú dostupné buď priamo z Vajnor alebo s použitím verejnej dopravy – vlaku či MHD.
 • Aktuality

Verejná prezentácia k projektu Danube In Grid

Súčasťou modernizácie elektrizačnej sústavy v rámci projektu Danube InGrid je aj výstavba novej elektrickej stanice Mierovo a tiež plánovaná výstavba elektrickej stanice Vajnory.
 • Aktuality

Športovisko alebo kšeft - padne ďalší areál kvôli biznisu? Futbalu vo Vajnoroch hrozí zánik

Starosta Mestskej časti Bratislava – Vajnory dnes spolu so zástupcami FK Vajnory a Bratislavského futbalu klubu upozornili na existenčnú hrozbu zániku futbalového klubu vo Vajnoroch.
 • Aktuality

Oslavy aké Vajnory ešte nezažili

Už v sobotu 17. júna sa uskutočnia oslavy 90 rokov FK Vajnory. Začnú sa o 10:30 a potrvajú do neskorého večera. Oslavám je venovaný ja najnovší diel Vajnorského podcastu.
 • Šport

Zostava Slovana vo Vajnoroch

Už v sobotu nás čakajú oslavy 90. výročia založenia FK Vajnory. Program už vďaka sociálnym sieťam klubu i obce poznáte, ale dlho sme ani my nevedeli, v akej zostave príde výber internacionálov Slovana Bratislava. A už tušíme.
 • Šport

Polícia vážila kamióny vo Vajnoroch

V mesiaci máj mestská polícia spolu s kolegami z policajného zboru kontrolovala nákladné vozidla, ktoré si zvyknú skracovať cestu cez Roľnícku ulicu vo Vajnoroch.
 • Aktuality

Na Urbana v Širokém

Posledný májový víkend sa uskutočnil už tretí ročník akcie Na Urbana v Širokém, ktorú organizuje Via Vitis - Vajnorský vinohradnícky spolok.
 • Aktuality

Druhé pokračovanie Univerzity tretieho veku vo Vajnoroch má za sebou prvý ročník

V máji mali Vajnorskí seniori aj poslednú výučbu a ukončenie prvého ročníka. Kolokviálnou skúškou ukončili akademický rok 2022/2023.
 • Aktuality

Vinohradníctvo a vinárstvo vo Vajnoroch

Vajnory sú miestom s dávnou vinohradníckou tradíciou. Tá sa stále zachováva aj vďaka nadšencom zo spolkov, akým je aj občianske združenie Via Vitis - Vajnorský vinohradnícky spolok.
 • Aktuality

Predstavujeme vajnorských poslancov: Stanislav Uhlár

Som rodený Vajnorák, vo Vajnoroch žijem celý svoj život a sú pre mňa ozajstným domovom. Svoje súkromie sa snažím chrániť, a preto poviem radšej kúsok zo svojho profesijného života.
 • Vajnorský život

Skúsenosti pre život zo študentského podnikania

Rozhovor s aktívnym gymnazistom Lukášom Sebastánom Baranovičom, ktorý je žiakom na Evanjelickom lýceu v Bratislave. Osemnásťročný Vajnorák je zároveň zamestnanec študentskej firmy, zapálený pre podnikanie, kreatívny.
 • Rozhovory

V Parku pod lipami stojí aj tento rok tradičný máj

Tradícia stavania mája žije každoročne popri mnohých iných zvykoch aj vo Vajnoroch. V nedeľu 30. apríla podvečer bol tohtoročný máj vztýčený aj v Parku pod lipami.
 • Aktuality

Problematika Nemeckej doliny – otázky a odpovede

Považujeme tiež za dôležité upozorniť, že samotná mestská časť nevlastní v lokalite žiadnu nehnuteľnosť. Vzhľadom na zložitosť celej záležitosti ani pri najlepšej vôli skutočne nevieme odhadnúť termín začatia výstavby rodinných domov.
 • Aktuality

Svetlo pre Ukrajinu

Svetlo pre Ukrajinu je názov zbierky sviečok, kahancov, bateriek a powerbánk (záložných zdrojov elektrickej energie), ktorá prebiehala v dňoch 5. – 26. februára 2023 vďaka Bratislavskej arcidiecéznej charite.
 • Aktuality

Na Deň Zeme sme si poupratovali Vajnory

Potešilo nás, že do akcie sa zapojili desiatky dobrovoľníkov. Zvlášť chceme vyzdvihnúť Via Vitis: Vajnorský vinohoradnícky spolok, ktorý sa zapojil do upratovania vinohradov.
 • Aktuality

Vajnory na kolieskach odštartovali cyklistickú sezónu

Množstvo Vajnorákov a návštevníkov našej mestskej časti sa v sobotu 22. apríla zúčastnilo už na 20. ročníku vydarenej akcie Vajnory na kolieskach
 • Aktuality

Seminár o psychike detí pri športe

V hlavnej sále zaznelo množstvo zaujímavých informácii. Nielen známa pravda, že šport je skvelou prípravou do života.
 • Vajnorský život

Výlet seniorov na Morave

V utorok 18. apríla sa uskutočnil výlet vajnorských seniorov na Moravu. Našou prvou zastávkou bol jedinečný zámok Námešť nad Oslavou, ktorý je unikátny svojimi gobelínmi a svojou honosnosťou doby.
 • Aktuality

Deň narcisov vo Vajnoroch

Mnoho ľudí na Slovensku sa každý rok ocitá z rôznych dôvodov v ťažkej životnej situácií. Tou najhoršou snáď je, keď ich postihne vážna choroba.
 • Aktuality

Lésola, lésola, Kvjetňí ňedzela 2023

Vajnory vždy boli ale aj v stále sú v povedomí širokej verejnosti zapísané ako obec, kde sa neustále dodržiavajú tradície zdedené po našich predkoch.
 • Aktuality

Ferdiš Juriga bol človek s veľkým srdcom a silnými hodnotami

V Mestskej časti Bratislava - Vajnory si dnes pripomenuli 118. výročie príchodu významného slovenského publicistu, národného buditeľa a politika bojujúceho za práva slovenského národa Ferdinanda Jurigu.
 • Aktuality

Vo Vajnoroch sme si pripomenuli výročie oslobodenia Bratislavy

V príhovore starosta Michal Vlček pripomenul, že 78 rokov je pre mnohých z nás dlhá doba, ale ani po dlhých desaťročiach nikdy nezabudneme na tých, ktorí položili životy za našu slobodu.
 • Aktuality

Rušenie stredných odborných škôl Na pántoch a Rybničná - aké má BSK ďalšie zámery?

Na rokovaní Zastupiteľstva BSK, ktoré sa uskutoční v 31. marca 2023 sú v rámci optimalizácie siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti dva dokumenty dotýkajúce sa aj Mestskej časti Bratislava - Vajnory.
 • Vajnorský život

Vďaka učiteľkám a učiteľom za ich obetavú prácu!

Naše obrovské ďakujem patrí všetkým pedagogickým aj nepeadagogickým zamestnancom. Pretože vzdelanie, za ktoré vďačíme ich neúnavnej a nenahraditeľnej práci je tou najdôležitejšou investíciou, ktorú môže mladý človek do svojej budúcnosti urobiť.
 • Vajnorský život